جهت سفارش و ساخت شیلد(مدال جعبه‌ای ) با شماره تلفن‌های زیر تماس بگیرید.

02188843200و02188842300

شیلد

شیلد(مدال‌جعبه‌ای) از ارزش تبلیغاتی بالایی برخوردار می‌باشد. دلیل این امر به نمایش گذاشتن و نشان دادن آن به دیگران می‌باشد وبه نوعی فخر فروختن است و از طرفی نیز دریافت کنندگان مدال در حفظ ونگهداری آن تلاش می‌کنند. اغلب مدال جعبه ای را در مسابقات غیر ورزشی و علمی به نفرات برگزیده اهدا می‌نمایند. علت انتخاب این نام برای مدال جعبه‌ای شکل ظاهری آن می‌باشد.

شیلد را معمولا از جنس موادی دارای ارزش مادی بالا تولید می‌کنند. متریال به کار رفته در ساخت  مدال جعبه ای مشابه مدال ، معمولا  از سرب، مس و فلزاتی نظیر آنها ساخته می‌شود.  اغلب در ساخت شیلد از آبکاری های سیاه قلم، برنج ویا نقره استفاده می‌کنند. معمولا” مدال جعبه ای را به شکل سپر (shield) دایره‌ای شکل طراحی می‌نمایند.

غالبا”شیلدها دارای نقشی از نام سازمان، ارگان، شرکت ، موسسه و یا عناوین مسابقاتی است که فرد دریافت کننده در آن شرکت نموده و انتخاب شده است. ساخت شیلدها حاصل تلاش صنعتگران ماهر و تکنسین ما می‌باشند.

شیلد

تاریخچه

تاریخچه استفاده از شیلدها با تاریخچه استفاده از مدال خیلی نزدیک به هم  و تنگاتنگ می‌باشد. بر اساس گفته تاریخ نویسان نخستین بار اسکندر مقدونی برای تشکر و قدردانی از تلاش‌های شخصی که در جنگ به او یاری رسانده بود  نشان طلایی زیبایی اهدا کرد.   این نشان را می‌توان به عنوان نقطه عطف اهدای مدال و شیلد در نظر گرفت.در قرون وسطی استفاده از نشان‌های طلایی برای تشکر و قدردانی از افراد رایج شد. و در آغاز قرن بیستم استفاده از شیلدها یا مدال های جعبه ای به طور گسترده‌ای در جهان رواج یافت. و مطابق با وصیت آلفرد نوبل، نخستین دوره اهدا جوایز نوبل در سال 1901 برگزار شد. 

نوبل در اواخر عمرش تصمیم گرفت تا بخش اعظمی از ثروت خود را در راه گسترش علم مصرف کند. و اختصاص به جوایزی برای قدردانی از نفرات برگزیده رشته‌های مختلف علمی نماید.

جایزه نوبل شیلدی طلایی و زیباست که در جعبه‌ای نفیس قرار می‌گیرد. ودر حال حاضر استفاده از شیلد برای تشکر و قدردانی از افراد به امری رایج مبدل شده است.

ساخت

مراحل ساخت شیلدها ( مدال جعبه ای) شباهت بسیار زیادی با ساخت و تولید  مدال های ورزشی دارد. البته مدال جعبه ای در انداه و ابعاد بزرگتری ساخته می شود. علاوه بر این شیلد  تفاوت های دیگری نیز با مدال ورزشی دارد که در قسمت بعد به آن پرداخته می شود. اولین مرحله تولید شیلد شامل  انتخاب طرحی مناسب برای آن می باشد ، سپس نوبت به انتخاب متریال مناسب برای محصول است. شیلدها  معمولا”از فلزاتی نظیر برنج، استیل، سرب ساخته می‌شوند.در مرحله بعد استفاده از یکی از روش هایی نظیر قالب گیری، برشکاری و فورج می‌باشد. روش قالب گیری متداولترین روش در ساخت شیلد است. مدال جعبه‌ای در مقایسه با مدال ورزشی  ضخامت و قطر بیشتری دارد ودر نتیجه از وزن بیشتری برخوردار است.پس از آنکه شکل ظاهری شیلد موردنظر ساخته شد، نوبت به مرحله آبکاری می‌رسد. در این مرحله شیلدهای ساخته شده با توجه به درخواست مشتری آبکاری طلا،نقره،کروم و… می‌شوند. در نهایت پس از آنکه محصول نهایی ساخته شد باید در قاب‌جعبه‌ای مناسب قرارداده شود.

تفاوت شیلد و مدال ورزشی

بسیاری از طراحان و صاحبنظران و متخصصین، وجه تمایزی بین   مدال ورزشی و شیلد ( مدال جعبه ای) قائل نیستند. اما از نظر بخشی دیگر از این متخصصین و صاحبنظران، به طور کلی سه تفاوت و اختلاف عمده برای این دو محصول لحاظ می نمایند.

اولین تفاوت مربوط به این است که مدال ورزشی به نفرات برگزیده  مسابقات و المپیادهای ورزشی اهدا می‌شود ولی شیلد برای اهدا در مراسم یادبود مسابقات  و المپیادهای غیرورزشی است.

تفاوت دوم مربوط به اندازه و قطر آنها می‌باشد به طوریکه اندازه و قطر شیلدها از مدال ورزشی بزرگتر است.

تفاوت سوم مربوط به این است که مدال ورزشی به صورت گردن آویز اهدا می‌شود اما شیلدها پس از قراردادن در جعبه‌ای زیبا که به آن قاب مدال می‌گویند به نفرات برگزیده اهدا می‌گردد. 

علاوه بر این موارد می‌توان تفاوت‌های دیگری نیز بین این دو محصول{مدال ورزشی و شیلد ( مدال جعبه ای)} قائل شد اما به طور قطع این تفاوت ها، از اهمیت و جامعیت کمتری نسبت به موارد بالا را شامل می‌شوند.

سفارش

به طور کلی شیلد و مدال جعبه ای توسط دو گروه سفارش داده می‌شود. گروه اول مجریان و برگزارکنندگان مسابقات علمی هستند که در پایان مسابقات به نفرات برتر خود مدال جعبه‌ای زیبایی اهدا می‌کنند. گروه دوم سفارش دهندگان شیلد سازمان‌ها، موسسات و نهادهای بزرگ  می‌باشند که در همایش‌ها و گردهمایی‌ها برای تشکر و قدردانی از کارکنان خود به رسم یادبود مدال جعبه‌ای زیبایی به آنها اهدا می‌کنند.

تحت هر شرایطی شما اگر نیاز به سفارش شیلد داشته باشید، می توانید با گروه تبلیغاتی نشانه ساز ارتباط برقرار نمایید. همکاران ما هم به صورت غیر حضوری و هم به صورت حضوری می‌توانند مشاوره‌های لازم را به شما ارائه نمایند. در این مرحله پس از طراحی، جنس متریال محصول، ضخامت و قطر شیلد موردنظر شما تعیین می‌شود.همچنین بسته بندی و جعبه‌ای که نهایتا شیلد در آن قرار می‌گیرد مشخص می‌شود. پس از تعیین این موارد هزینه نهایی نیز تخمین زده می‎‌شود. در صورت موافقت مشتری، سفارش او آماده ورود به مراحل ساخت می‌شود.

قیمت

برآورد و محاسبه قیمت شیلد یا مدال جعبه‌ای تابع عوامل و معیارهای مختلفی است.  نوع متریال اولیه ساخت شیلد می‌تواند نقش موثری در تعیین قیمت نهایی داشته باشد. مدال جعبه‌ای را معمولا با سرب و در برخی موارد ازآلیاژهای فلزی دیگری نظیر برنج و استیل می‌سازند. چنانچه از فلز استیل به عنوان ماده اولیه استفاده شود قیمت تمام شده شیلد نیز پایین می‌آید. 

از دیگر عوامل تاثیر گذار در قیمت شیلد، ضخامت و قطر مدال جعبه‌ای است . هرچه ضخامت و قطر شیلد افزایش یابد، برای ساخت آن متریال بیشتری مصرف شده و لاجرم هزینه تولید بالاتر می‌رود.

 طرح اولیه نیز اگر دارای پیچیدگی و ظرافت‌های زیادی باشد باعث افزایش قیمت خواهد شد. روش  ساخت هم عامل موثر دیگری است. استفاده از روش فورج دقت نهایی محصول را بسیار بالاتر می‌برد و متعاقبا هزینه نهایی را افزایش می‌دهد. به همین علت از لحاظ اقتصادی روش فورج تنها برای سفارشات با تیراژ بالا مقرون به صرفه است

شیلد