جهت سفارش و ساخت مدالیوم( مدالیون) با شماره تلفن‌های زیر تماس بگیرید.

02188843200و02188842300

مدالیون(مدالیوم)

مدالیون معمولاً شیء گرد و پهن و نازک کمی بزرگتر از سکه‌های رایج است که اکثراً ازجنس فلز است و دارای نقش‌های چاپی یا حکاکی شده یا قلم‌زنی شده می‌باشد. مدالیوم‌ها معمولاً به عنوان جایزه و تشویق یا قدردانی به اشخاص یا مؤسسه‌ها در پی فعالیتی علمی، دانشگاهی، یا نظامی و … اهدا می‌گردد. همچنین مدالیوم ها ممکن است بخاطر یادبود واقعه‌ای، یا شخصی طراحی و تولید گردد. هنرمندانی که این مدال ها را می‌سازند مدالیست نامیده می‌شوند. مدالیون‌ها گاهی  اوقات برای نشان دادن حالتی و تعلق خاصی در مراسم مذهبی مختلف بکار می‌روند.

مدالیون( مدالیوم) معمولا به لباس نصب می شوند. در برخی از موارد مدالیون به شکل‌های مختلف نظیر چهارگوش، ستاره‌ای و یا اشکال دیگر ساخته می‌شود.

مدالیوم

تاریخچه

آنطور که در تاریخ  نوشته‌اند نخستین مدالیوم توسط اسکندر مقدونی به خاطر شجاعت و از جان گذشتگی یکی از همرزمانش در جنگ، به کشیش جاناتان اهدا شد. همچنین اهدای مدالیوم های طلایی در میان امپراتوران روم نیز رایج بوده‌ است. بعد از فروپاشی امپراطوری روم نیز مدال‌های طلایی نازک و کوچکی که در حدود سکه‌های رایج بود، با نقش سر خدایان یا تصویرهای دیگر به عنوان گردن آویز هم در مردان و هم درزنان استفاده می‌شد.

در قرون وسطی نیز هدیه دادن مدالیون در میان سیاستمداران متداول بوده و آن‌ها برای تسریع کار خود یا سفارش و توصیه‌های شخصی، اقدام به فرستادن مدالیوم‌هایی ازجنس طلا یا نقره با تصویر حکاکی شده خود می‌کردند. اغلب در پشت یا در دور آن اسم یا علامتی از خودشان درج شده بود.

pisanello  (پیسان لو) اولین مدالیست (سازنده مدالیوم) قرون وسطی است که مدالیوم‌هارا به صورت ریخته گری تولید و عرضه کرده‌ است. در قرن ۱۶ با ابداع دستگاه ضرب مدال، کار سازندگان آسان شده و بجای کنده‌کاری، از برجسته‌کاری توسط ماشین استفاده می‌کردند.

مدالیوم

کاربرد

مدالیوم درمواردغیرورزشی مورد استفاده و کاربرد دارد. برای اولین بار درسال ۵۰۸ قبل از میلاد مسیح در روم باستان برای سربازان و ارتش روم مدالیون‌هایی تهیه و به سینه آن‌ها نصب گردید.مدالیوم های نظامی دو نوع است:

آرایه‌های خاص: آرایه‌های خاص مدالیون‌هایی هستند که به منظور قدردانی از شخصی برای شرکت در اقدامات جنگی مهم یا پر خطر به او اهداء می‌شود.

مدالیوم خدمتی: مدالیوم‌هایی هستند که در طول خدمت یا در طی یک دوره خاص به فرد نظامی داده می‌شود.در حال حاضرنه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا ازمدالیوم برای مواردغیرنظامی نیزمورد استفاده قرارمی گیرد.نمونه هایی از مدالیوم هایی که در دولت ایران مورد استفاده قرار می‌گیرند و به افراد خاصی که منشا انجام خدمات شاخص و ارزنده باشند تعلق می‌گیرد نظیر: دانش، پژوهش، لیاقت و مدیریت، مهر، ادب پارسی و…

علاوه بر موارد فوق موسسات و شرکت‌های خصوصی نیز برای سپاس و قدردانی از مدیران و کارکنانی که دارای خدمات برجسته ویا کارهی برگزیده باشند و یا برای شناخته شدن برند شرکت نسبت به تهیه و نصب مدالیوم(مذالیون) اقدام می نمایند. 

 

ساخت

مدالیوم‌ها همانند مدال ورزشی به روش‌های مختلفی تولید و ساخته می‌شوند. 

مرحله نخست ساخت مدالیوم‌‌(مدالیون) مربوط به مدل سازی و طراحی آن است.

در این مرحله سفارش‌دهنده( مشتری) برای سازنده طرح اولیه و یا معیارهای پیشنهادی خود را برای سازنده ارسال می‌کند و یا اینکه از تولید کننده می‌خواهد تا طراحی مدالیوم را بر اساس نظر ایشان انجام دهد. 

در مرحله بعد سازنده طرح اولیه که با شاخص های مشتری تهیه شده است را برای تایید ارسال می نماید.

در مرحله بعد و پس از تایید طرح، نوبت به تهیه قالب مدالیون و ریختن فلز مذاب به داخل آن است. در این مرحله شکل ظاهری آن مدالیوم ساخته می‌شود.

در مراحل بعدی در خصوص پرداخت کاری و تمیز کردن لبه ها ی مدالیوم اقدام گردیده و سپس برای آبکاری با آب طلا، نیکل، مس و… وارد قسمت مربوط می شوند. مدالیون در رنگ‌ها و طرح‌های متنوع تولید می‌‌شود.  در نهایت برای نصب در لباس بند و روبان مناسب برای آن تهیه می گردد، و پس از انجام بسته بندی مدالیوم ها به صورت حضوری ویا از طریق پیک ویا پست تحویل مشتری می شود.

قیمت

برآورد و محاسبه قیمت هریک از مدالیون ها تابع و وابسته به عوامل متعدد و گوناگونی می‌باشد. این عوامل شامل:

عامل اول، مربوط به نوع متریال و ماده اصلی به کار رفته در ساخت آن است. مدالیوم‌ها  امروزه اکثرا فلزی بوده و از سرب و آلیاژهای مرتبط با آن ساخته می‌شوند. این نوع مدالیون ها از مقاومت بالایی برخوردارند.

مدل طراحی و جرم و حجم آن نیز تاثیر زیادی در برآورد قیمت مدالیوم ها دارد. به طور منطقی و بدیهی اولا” یک طراحی زیبا ، مناسب و خلاقانه در مقایسه با یک طرح ساده بسیار پیچیده و وقت گیربوده و قیمت آ« بیشتر است. از طرف دیگر با افزایش جرم و حجم مدالیوم، هزینه ماده اولیه مورد نیاز آن نیز افزایش می‌یابد که این خود باعث افزایش قیمت مدالیوم مزبور می‌گردد.

اگر ضخامت و کلفتی مدالیون نیز افزایش یابد به سبب اینکه از مواد بیشتری برای ساخت آن استفاده می شود لذا هزینه نهایی تولید آن نیز در نهایت بیشتر خواهد شد. 

ما به شما اطمینان می‌دهیم  عالیترین ، باکیفیت ترین، بهترین ، زیباترین و مدرنترین مدالیوم ها( مدالیون ها) و سایر سفارشات تبلیغیتان را با بالا ترین کیفیت‌ها به شما با قیمت ارزان و مناسب تحویل دهیم.

مدالیوم
مدالیوم
مدالیوم